•  

          Drogi Uczniu!

          Potrzebujesz pomocy? Masz problem i szukasz osoby, do której możesz się z nim zwrócić? Czujesz się samotny, potrzebujesz wsparcia i rozmowy  z życzliwą osobą?

          Możesz skorzystać z Telefonów Zaufania. Zadzwoń lub napisz.

          Pamiętaj… Nie jesteś sam!

           

           

          Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ)


           

          20 kwietnia 2020 r. Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (RITZ).

          Infolinia stanowi wsparcie i pomoc w sytuacjach kryzysowych, które narastają wśród wielu młodych osób w okresie pandemii.

          Telefon (726 611 611) i czat (prowadzony w aplikacji Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj) obsługiwane są przez 7 specjalistów pedagogów, psychologów, interwentów kryzysowych i terapeutów, posiadających doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą.

           

          Infolinia dostępna jest 7 dni w tygodniu

          Telefon 726 611 611 - czynny w godzinach 15.00 - 18.00,

          czat - Snapchat i Messenger - pogadajmytutaj - w godzinach 18.00 - 21.00.

           

          Z Regionalnego Interwencyjnego Telefonu Zaufania mogą korzystać dzieci i młodzież z województwa łódzkiego oraz ich rodzice i opiekunowie. Interwencje prowadzone są w takich sytuacjach jak: obniżenie nastroju, stres, kryzysy emocjonalne, nagromadzenie negatywnych myśli czy konflikty, a także związanych bezpośrednio z zagrożeniem zdrowia lub życia: myśli i plany samobójcze, zachowania autoagresywne, autodestrukcyjne, ryzykowne (związane z nadużywaniem alkoholu, narkotyków i innych substancji psychoaktywnych) oraz wystąpienie przemocy w rodzinie.

           

           

           

          Dziecięcy Telefon Zaufania  800 12 12 12

           

           

          Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka, w odpowiedzi na potrzeby dzieci i młodzieży, został uruchomiony całodobowy Dziecięcy Telefon Zaufania  800 12 12 12 oraz dedykowany młodym ludziom czat internetowy. Oba kanały komunikacji udzielają młodym osobom w kryzysie wsparcia i pomocy psychologicznej.

           

          Więcej informacji na stronie internetowej Rzecznika Praw Dziecka - brpd.gov.pl   (link poniżej)

          brpd.gov.pl/2020/12/07/startuje-calodobowy-dzieciecy-telefon-zaufania-iczat-internetowy/

           

          Telefon jest anonimowy i bezpłatny. Nie trzeba się przedstawiać ani mówić, skąd się dzwoni. Można pozostać całkowicie anonimowym. Połączenie jest bezpłatne.

          Eksperci z Telefonu Zaufania pomogą rozwiązać problem, wyjaśnią, co robić, jak się zachować, gdzie znaleźć konkretne wsparcie.

           

          Tel. 800 12 12 12

          Można też napisać do ekspertów na czacie, który znajduje się na stronie https://brpd.gov.pl/dzieciecy-telefon-zaufania-rzecznika-praw-dziecka/

          Telefon i czat internetowy są czynne przez całą dobę, siedem dni w tygodniu.

           

           

           

          Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111

           

           

          116 111 - telefon zaufania dla dzieci i młodzieży udziela wsparcia dzieciom i młodzieży do 18 roku życia. Telefon jest anonimowy i bezpłatny, działa 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę. Dzieci mogą porozmawiać o wszystkim: o przyjaźni, miłości, dojrzewaniu, kontaktach z rodzicami, rodzeństwem, problemach w szkole czy emocjach, których doświadczają. Gdy czują się dyskryminowane, kiedy doświadczają przemocy lub są jej świadkiem. 

          Główne działania: wsparcie psychologiczne dzieci i młodzieży: telefoniczne i mailowe, interwencje ratujące zdrowie lub życie.

          W telefonie zaufania pracują psycholodzy i pedagodzy – konsultanci profesjonalnie przygotowani do świadczenia pomocy psychologicznej przez telefon oraz online.

          Można się z nimi skontaktować zawsze, dzwoniąc pod  numer 116 111, albo wysyłając wiadomość przez stronę.

          tel.: 116 111

          1116111.pl

           

          Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111 od 12 lat prowadzi Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę.