• Nasi uczniowie laureatami w literackim konkursie powiatowym

W maju 2022 r. Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Brzezinach ogłosiła konkurs literacki pod nazwą „Użyteczny, śliczny wierszyk ortograficzny” skierowany do uczniów szkół podstawowych z powiatu brzezińskiego i terenu miasta Brzeziny. Zadaniem uczestników było wymyślić krótki wierszyk pomocny w zapamiętywaniu wyrazów z trudnościami w pisowni lub dotyczący reguł ortograficznych.

Wiersze były oceniane w dwu kategoriach wiekowych: kl. I-III oraz kl. IV – VIII. Uczniowie z Kołacina bardzo chętnie przystąpili do konkursu, łącznie wpłynęło 15 prac. Miło nam poinformować, że w gronie laureatów znalazło się kilkoro dzieci z naszej szkoły. I miejsce wśród uczniów klas starszych zajęła Oliwia Krakowiak z kl. V, III miejsce Julia Kłosińska z kl. IV, a wyróżnienie Oliwia Kupińska z kl. VII. Wśród uczniów młodszych II miejsce zajęła Łucja Sobczyk z kl. I, a Zosia Kowalska i Antoni Michalak z kl. I otrzymali wyróżnienia. Serdecznie gratulujemy młodym literatom!