• Wycieczka Szlakiem Miejsc Pamięci Narodowej w Gminie Dmosin

• W miesiącu wrześniu uczniowie naszej szkoły od wielu lat oddają hołd poległym żołnierzom, którzy oddali swoje młode życie broniąc naszej Ojczyzny przed hitlerowską napaścią. Bronili również „naszej małej Ojczyzny-gminy Dmosin”, za którą oddali to co najdroższe - swoje życie.

Nasz szlak jest co roku ten sam. Najpierw jedziemy na cmentarz w Woli Cyrusowej, następnie przejeżdżamy na cmentarz w Dmosinie, a nasza wycieczka kończy się na cmentarzu w Kołacinku.

Na cmentarzach uczniowie oddają hołd poległym żołnierzom, zapalają znicze, składają kwiaty, czczą pamięć minutą ciszy. Na każdym z tych cmentarzy nauczyciel opowiada historię, gdzie przebiegała bitwa i w jakich okolicznościach zginęli bohaterowie, którzy we wrześniu 1939 roku bronili naszej Ojczyzny.

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

•     Serdecznie zapraszam Dzieci, Rodziców, Nauczycieli oraz wszystkich Przyjaciół naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji sklepu Lidl pod hasłem „Szkoły pełne talentów”.

Istotą akcji jest łączenie wspólnych sił w celu wspierania naszej szkoły. Dzięki temu szkoła będzie mogła – za uzbierane Talenciaki (specjalne kupony) – odebrać nagrody w postaci sprzętu sportowego, dydaktycznego czy elektronicznego.

Odbieraj Talenciaki w Lidlu – za każde 50 zł (w tym 1 warzywo lub owoc) dostaniesz 1 Talenciaka, którego przekaż Szkole Podstawowej w Kołacinie w formie fizycznej lub elektronicznej.

Mam nadzieję, że duch zaangażowania we wspólną sprawę na stałe zagości w naszej społeczności i przyniesie wspaniałe owoce w przyszłości.

szkolny koordynator akcji