JADŁOSPIS - GRUDZIEŃ 2024
Podziękowanie za akcję "Szkoły pełne talentów"
ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
8 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość, podczas której 13 dzieci z klasy pierwszej złożyło ślubowanie oraz zostało pasowanych na uczniów. Nim to nastąpiło dzieci musiały wykazać się wiedzą i umiejętnościami potrzebnymi do prawidłowego funkcjonowania w szkole. Wspólnie ze swoim starszym rodzeństwem zaprezentowały przedstawienie pt. Jak oni ślubują. W rolę prowadzącej uroczystość Idy Nowakowskiej wcieliła się Weronika Leończuk. Kuba Zimoląg zagrał rolę naszego Pana Dyrektora, Edyta Kozłowska – wychowawczyni klasy pierwszej, Patrycja Pasek – Magdy Gessler, Damian Barańczyk – przedstawiciela Komendy Powiatowej Policji w Brzezinach, Daniel Heleniak – przedstawiciela Wojska Polskiego, a Wiktoria Pasek – naszej Pani woźnej. Gabrysia Eliasiewicz i Oliwia Krakowiak były reporterkami, a Maks Jasiński – kamerzystą. W pełnym humoru przedstawieniu pierwszoklasiści poprzez recytację wierszy, śpiewanie piosenek i wykonywanie zadań pokazali, że wiedzą jak należy się zachowywać w szkole, jak zdrowo się odżywiać oraz jak dbać o porządek. Ponieważ uroczystość odbywała się w dniu, w którym w naszej szkole był obchodzony Narodowy Dzień Niepodległości nie mogło zabraknąć podniosłych elementów patriotycznych w postaci biało-czerwonych kotylionów, piosenki pt. Jestem Polakiem i wiersza pt. Katechizm polskiego dziecka – Kto ty jesteś? Zaprezentowana część artystyczna spotkała się z aplauzem zebranych. Po występach i złożeniu ślubowania Pan Dyrektor Dariusz Kołodziejski pasował pierwszoklasistów zakupionymi przez rodziców specjalnymi, ogromnymi, imiennymi ołówkami na uczniów Szkoły Podstawowej w Kołacinie oraz wręczył im legitymacje szkolne. Na znak, że zostali uczniami, wychowawczyni założyła im birety i wręczyła pamiątkowe dyplomy. Natomiast rodzice sprawili swoim pociechom dodatkową przyjemność wręczając im kuferki obfitości. Ostatnim punktem świętowania był poczęstunek przygotowany przez rodziców.
Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do uświetnienia tej jakże ważnej dla pierwszoklasistów uroczystości, a w szczególności
- Panu Dyrektorowi za zakup ze środków RR dyplomów, biretów i kuferków oraz za dokonanie pasowania dzieci na uczniów;- nauczycielom, pracownikom szkoły i uczniom za przybycie i cierpliwość;
- Panu Wawrzyńcowi Musiałowi za przygotowanie nagłośnienia, a Pani Annie Klepczyńskiej za czuwanie nad jego prawidłowym działaniem podczas uroczystości;
- Rodzicom za ufundowanie ołówków, wypełnienie smakołykami kuferków obfitości, przygotowanie poczęstunku, za udostępnienie zdjęć oraz za wszelką pomoc i okazaną mi życzliwość;
- starszemu Rodzeństwu pierwszoklasistów za chętne wzięcie udziału w przedstawieniu;
- Paniom woźnym za pomoc w posprzątaniu kuchni i stołówki oraz za obdarowanie pierwszoklasistów batonikami.
Wychowawczyni klasy pierwszej Wiesława Myszyńska
26
XIV Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
W piątek, 15 listopada 2024 r., w naszej szkole odbyły się obchody XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, które na stałe wpisały się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Celem akcji było propagowanie nauki matematyki w formie zabawy oraz rozwijanie umiejętności szybkiego i poprawnego liczenia.
Podczas spotkania każdy uczestnik mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia. Komisja egzaminacyjna składająca się z naszych uczniów dzielnie weryfikowała odpowiedzi. Ci, którzy zdali test bezbłędnie, otrzymywali tytuł Eksperta Tabliczki Mnożenia oraz pamiątkowy certyfikat.
Po zakończeniu egzaminów uczestnicy mogli wziąć udział w różnych grach i konkursach matematycznych, takich jak: „taniec matematyczny”, „labirynt podzielności liczb”, „zaszyfrowane hasło” oraz quiz interaktywny na platformie edukacyjnej.
W tym roku w wydarzeniu wzięło udział 65 uczniów z klas od III do VIII oraz doskonale liczący Alan Leończuk z klasy I. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe zakładki i ołówki z tabliczką mnożenia oraz słodkości. Wszyscy świetnie się bawili, a wydarzenie było doskonałą okazją do pokazania, że matematyka może być przyjemna i inspirująca.
Serdecznie dziękuję za udział, zaangażowanie oraz wsparcie w organizacji XIV Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.
Już teraz zapraszam na kolejną edycję w przyszłym roku!
szkolny koordynator
Małgorzata Kłosińska
14
WYCIECZKA DO KINA I KRĘGIELNI
W środę, 6 listopada 2024 r. uczniowie klas 5, 6 i 7 mieli okazję wybrać się na wycieczkę do kina do specjalnej sali dream oraz na kręgle do kręgielni Król Kul. Ten wyjątkowy seans odbył się w komfortowej sali, wyposażonej w nowoczesne fotele z funkcją rozkładania oraz przestrzenne nagłośnienie, które pozwoliło nam w pełni zanurzyć się w filmowej historii. Następnie uczniowie próbowali swoje siły w grze w kręgle, poznając zasady i techniki gry. Wspólnej zabawie towarzyszyła pozytywna energia i wzajemna motywacja. Była to doskonała okazja do odpoczynku, integracji, nauki zdrowej rywalizacji i aktywnego spędzenia czasu poza szkolnymi ławkami.
Czekamy na kolejne równie udane wyprawy!
Małgorzata Kłosińska
1
JADŁOSPIS - LISTOPAD 2024
Empatyczna Klasa
Empatyczna Klasa to drugi program edukacyjno-profilaktyczny, realizowany w naszej szkole. Misją października było zorganizowanie Tygodnia Empatii.
Empatia była tematem warsztatów dla klas 7 i starszej grupy świetlicowej. Uczniowie poznali definicję empatii, ocenili swoje umiejętności współodczuwania oraz sposoby na ich rozwijanie. Na koniec uczniowie sformułowali punkty Kodeksu Empatycznego Ucznia. Stand z „empatycznymi przykazaniami” stanął na korytarzu naszej szkoły, gdzie zawisła również gazetka poświęcona tej supermocy.
Z empatii została zorganizowana zbiórka pieniędzy dla jednej ze szkół z terenów poszkodowanych w trakcie wrześniowej powodzi.
Chcielibyśmy, aby empatia towarzyszyła nam cały rok!
Informację przekazała pani Dorota Drożdż
Warsztaty z okazji Międzynarodowego Dnia Niesłyszących i Języka Migowego
Nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Jak mówić o niepełnosprawności”. Pierwsze warsztaty z uczniami klas młodszych odbyły się z okazji Międzynarodowego Dnia Niesłyszących i Języka Migowego, i poświęcone były osobom z niedosłuchem i głuchotą. Dzieci poznały definicje niedosłuchu i głuchoty, wysłuchały opowiadania o komunikowaniu się za pomocą języka migowego, dekorowały aparaty słuchowe oraz nauczyły się kilku podstawowych zwrotów języka migowego. Zajęcia miały poszerzyć wiedzę na temat niedosłuchu i rozwinąć wrażliwość na potrzeby osób z tą niepełnosprawnością.
Informację przekazała pani Dorota Drożdż
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie