• Rekrutacja 2023/2024

Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2023/2024

od 1 marca do 17 marca 2023 r.

Informacje i dokumenty związane z rekrutacją do pobrania

• w zakładce Rekrutacja 2023/2024,
            • w sekretariacie,
            • u Dyrektora szkoły.
          • OGŁOSZENIE

Uczniowie klasy II i ich Rodzice

• DZIEŃ KOTA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM NA „KRZYŻÓWKACH”

•      Międzynarodowy Dzień Kota to święto naszych domowych kocich pieszczochów. W Polsce i we Włoszech przypada 17 lutego. Światowy Dzień Kota ma podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwić ludzi na często trudny koci los. Tego dnia dzieci poznały kocie rasy, usłyszały koci język (koty wydają 100 dźwięków), dowiedziały się jak należy opiekować się kotami oraz czym je karmić. Były też kocie zabawy i konkursy. Na zakończenie obchodów Dnia Kota dzieci wykonały koci portret i piękną pacynkę - Mój Kotek.

Informację przekazała pani Małgorzata Goździńska

• BAL KARNAWAŁOWY W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM NA „KRZYŻÓWKACH”

•   Tegoroczny bal karnawałowy odbył się w naszym OP 16 lutego w TŁUSTY CZWARTEK. Po zajadaniu się pysznymi pączkami mogliśmy spalić ”pączkowe” kalorie podczas tańców, zabaw i konkursów. Dzieci na balu zaprezentowały się w pięknych, kolorowych strojach.

Informację przekazała pani Małgorzata Goździńska

• WALENTYNKI W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM NA „KRZYŻÓWKACH”

•      14 lutego obchodzone są imieniny św. Walentego czyli walentynki. W naszym OP również je obchodziliśmy i działała poczta walentynkowa. Każde dziecko otrzymało piękną walentynkę. Były walentynki serduszka, walentynki słodkie niespodzianki i walentynkowe lizaki.

• Walentynkowe spotkanie w DPS w Brzezinach

•      Walentynki to piękny dzień, w którym okazujemy sobie choć odrobinę miłości. Nasi Wolontariusze postanowili obdarować słodkimi walentynkami podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Brzezinach. Pani Dyrektor powitała nas bardzo serdecznie i podziękowała za pamięć. Przedstawiciele społeczności DPS odebrali walentynki i  podziękowali wolontariuszom słodkim upominkiem. Spotkanie było bardzo miłe, a za rok planujemy kolejne.

Szkolny Wolontariat

• Pomagamy zwierzętom z Przytuliska w Głownie

•      10 lutego zakończyliśmy akcję zbierania karmy dla Przytuliska w Głownie. Tego samego dnia smakołyki dla zwierząt zostały przekazane do schroniska. Dziękujemy wszystkim za otwarte serca i  zaangażowanie w akcję.

Szkolny Wolontariat

• Dzień Bezpiecznego Internetu 2023

• W lutym w Polsce i na całym świecie obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu. Ma on na celu podejmowanie i promowanie działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież. Organizowany jest od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK (Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa) oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę (dawniej Fundacja Dzieci Niczyje) – realizatorzy unijnego programu „Digital Europe”.

W roku 2023 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest 7 lutego pod hasłem „Działajmy razem!”.

Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu, które będą trwały cały luty i marzec.

Z tej okazji zapraszamy wszystkich zainteresowanych rodziców i nauczycieli na konferencję online Dzień Bezpiecznego Internetu 2023.

Gala Dnia Bezpiecznego Internetu 2023 odbędzie się 7 lutego 2023 r. w godzinach 11.00-15.00.

Transmisja dostępna będzie na stronie dbi.pl oraz https://www.facebook.com/bezpiecznyinternet - bez konieczności wcześniejszej rejestracji.

Oto pełny program Gali DBI 2023:

CZĘŚĆ I - 11:00 - 12:45

• Oficjalne Otwarcie Dnia Bezpiecznego Internetu
            • Anna Rywczyńska, NASK i dr Szymon Wójcik, FDDS
              Dzień Bezpiecznego Internetu - największa akcja na rzecz bezpieczeństwa w sieci na świecie
            • Petros Psyllos
              Internet i AI - jakie czyhają na nas zagrożenia? Sekrety ujawnione
            • Kira Sukhoboichenko
              Trzy pokolenia w internecie - wzajemny rozwój
            • prof. SWPS dr hab. Tomasz Grzyb
              Mikropłatności, superokazje i megapromocje - świat internetu okiem psychologa społecznego (i innych oszustów)

Przerwa - 12:45-13:15

CZĘŚĆ II - 13.15-14:30

• prof. UAM dr hab. Jacek Pyżalski
              Sztuczna inteligencja a prawdziwa edukacja.
            • dr Ilona Kotlewska
              Wpływ mediów społecznościowych i gier komputerowych na rozwój mózgu adolescentów.
            • Aldona Rumińska-Szalska
              Edukacja kreująca  jako twórcza profilaktyka cyberzagrożeń.

14:30-15:00 Koncert Agi Zaryan

Pełny program konferencji dostępny jest TUTAJ.

• DZIEŃ BABCI I DZIADKA W ODDZIALE PRZEDSZKOLNYM NA „KRZYŻÓWKACH”

•      W naszym OP na „Krzyżówkach” 3 lutego obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Na uroczystość przybyli licznie babcie, dziadkowie, a nawet pradziadkowie naszych przedszkolaków. Dzieci przygotowały część artystyczną, która została entuzjastycznie przyjęta przez babcie i dziadków. Były też wspólne zabawy, konkursy i tańce. Punktem kulminacyjnym tego wspaniałego święta był słodki poczęstunek dla wszystkich.