• Ratujemy i uczymy ratować

• Nasza szkoła uczestniczy w programie edukacyjnym ,,Ratujemy i uczymy ratować” realizowanym przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Program skierowany jest do nauczycieli i uczniów klas I-III
          Swym zakresem obejmuje tematy:

• Bezpieczeństwo;

• Sprawdzanie przytomności;

• Wzywanie pomocy;

• Sprawdzenie oddechu;

• Ułożenie nieprzytomnego w pozycji bocznej;

• Oddechy ratownicze i uciskanie klatki piersiowej;

• Łańcuch przeżycia.

W grudniu 2010r. dwie nauczycielki z naszej szkoły, pani Ewa Sobieraj i pani Wiesława Myszyńska uczestniczyły w organizowanym przez WOŚP kursie z zakresu pierwszej pomocy, prowadzonym w amerykańskim systemie American Hart Assaciation. Nauczycielki zdobyły niezbędną wiedzę oraz praktyczne umiejętności i uzyskały uprawnienia do prowadzenia kursów pierwszej pomocy z dziećmi. Fundacja przekazała szkole nieodpłatnie wszystkie materiały dydaktyczne do prowadzenie lekcji – podręczniki dla uczniów i nauczycieli, filmy DVD, tekturowe telefony oraz fantomy, czyli materiały do ćwiczeń (1 duży i 3 małe) norweskiej firmy Laerdal.

W naszej szkole cyklem zajęć z pierwszej pomocy są objęci uczniowie wszystkich klas. Dzieci uczą się najprostszych zasad udzielania pierwszej pomocy: od prawidłowego wezwania pomocy przez telefon, po najprostsze czynności przy osobie poszkodowanej.