W związku ze zbliżającym się Europejskim Tygodniem Szczepień, który w 2025 roku obchodzony będzie w dniach 27 kwietnia - 3 maja, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzezinach zaprasza uczniów klas IV-VIII do udziału w powiatowym konkursie na historyjkę / komiks pokazujący rolę szczepień w profilaktyce chorób zakaźnych.
Powiatowy konkurs na temat szczepień
W sali zabaw
24 marca 49 uczniów naszej szkoły z klas 0-3 było na wycieczce w sali zabaw "Piotruś Pan" w Łodzi. Przez 3 godziny dzieci oddawały się beztroskiej zabawie, a uśmiech nie znikał z ich twarzyczek. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m. in. baseny piłeczkowe, zjeżdżalnie, beczka, wspinaczka po linach oraz cymbergaj. Każdy znalazł coś dla siebie. Sklepik znajdujący się w sali oraz automaty były wręcz oblegane. Byliśmy w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ na sali nie było innych grup i dzięki temu całe 600 metrów kwadratowych było do naszej dyspozycji. Dodatkowym atutem tej sali jest oddzielne pomieszczenie do spożywania posiłków oraz przebieralnia wyposażona w suszarki do włosów. Trzy godziny naszego pobytu okazały się bardzo krótkie. Niemal wszystkie dzieci, mimo wielkiego zmęczenia i hektolitrów wylanego potu czuły niedosyt i deklarowały chęć ponownego wyjazdu. Z pewnością w przyszłym roku szkolnym spełnimy ich prośbę.
Informację przekazała pani Wiesława Myszyńska
Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z tej okazji uczniowie klas 4-6 odwiedzili kino Cinema City, by obejrzeć film „Jeden na milion”. Jego bohaterem jest chłopiec w spektrum autyzmu, którego inność staje się darem dla jego przyjaciół i rodziny. Film pokazuje nam, że neuroróżnorodność wzbogaca świat i może być inspirująca. Przed seansem obejrzeliśmy wideolekcję, która wprowadziła nas w temat autyzmu.
Informację przekazała pani Dorota Drożdż
4
21 marca - Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca nazywany jest powszechnie Dniem Wagarowicza. Ale w naszej szkole nikt nie wagarował tego dnia. Wszyscy uczniowie przyszli do szkoły z zaciekawieniem i ekscytacją, ciekawi, jak inni zrealizowali zadanie Samorządu Uczniowskiego. Polegało ono na przyniesieniu książek, zeszytów i przyborów szkolnych w dowolny sposób, byle nie w plecaku. I nasi uczniowie udowodnili, że ich wyobraźnia jest nieograniczona. Dodatkową atrakcją było poszukiwanie zielonego skrzata, symbolu Dnia Św. Patryka, za co można było otrzymać smaczną nagrodę. To był naprawdę radosny dzień, wspaniały początek wiosny!
Informację przekazała pani Dorota Drożdż
7
Gminny Konkurs Fotograficzny
Regulamin konkursu wraz z załącznikami dostępny na stronie Gminy Dmosin
https://dmosin.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/235323/konkurs_fotograficzny__gmina_dmosin_w_obiektywie
JADŁOSPIS - KWIECIEŃ 2025
REKOLEKCJE - DOWOŻENIE
Rekolekcje 2025 (dowożenie).docx
REKOLEKCJE W KOŚCIELE W KOŁACINKU
31 marca, 1, 2 kwietnia 2025 r. GODZ. 11.15
DOWOŻENIE – p. Leszek Górajek
DOJAZD POWRÓT
Wyjazd z Dmosina ok. 10.30 ok. 12.45
Koziołki - koło p. Drożdżyk ok. 10.40 ok. 12.35
Kołacin - koło p. Jadczak ok. 10.45 ok. 12.30
Syberia - koło p. Zimoląg ok. 10.55 ok. 12.25
Kołacin - koło p. Heleniak ok. 11.00 ok. 12.20
Henryków - koło p. Barańczyk ok. 11.03 ok. 12.15
Kołacin - koło p. Jasińskich ok. 11.07 ok. 12.10
Kołacin - szkoła ok. 11.10 ok. 12.08
Kościół w Kołacinku ok. 11.15 ok. 12.05
Na przystankach proszę być 5 minut przed wskazanym czasem.
DOWOŻENIE – p. Agnieszka Wojciechowska
DOJAZD POWRÓT
Wyjazd z Dmosina ok. 10.25 ok. 12.45
Wola Cyrusowa Kol. I (p. Obiedzińska) ok. 10.35 ok. 12.35
Wola Cyrusowa Kol. II ok. 10.37 ok. 12.33
Wola Cyrusowa Kol. III (Nowa Wola) ok. 10.40 ok. 12.30
Wola Cyrusowa I (krzyżówki koło sklepu) ok. 10.43 ok. 12.27
Wola Cyrusowa II ok. 10.45 ok. 12.25
Wola Cyrusowa III (stara ubojnia) ok. 10.47 ok. 12.23
Wola Cyrusowa (koło ubojni) ok. 10.50 ok. 12.20
Kołacinek (przystanek) ok. 11.00 ok. 12.10
Kościół w Kołacinku ok. 11.05 ok. 12.05
Kościół w Woli Cyrusowej ok. 11.10 ok. 12.00
Na przystankach proszę być 5 minut przed wskazanym czasem.
Międzynarodowy Konkurs „Kangur Matematyczny” za nami! 📐
W naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny. Jak co roku, nie zabrakło ciekawych i naprawdę trudnych zadań, które wymagały nie tylko wiedzy, ale też logicznego myślenia i kombinowania 🤯🧠.
Co nas bardzo cieszy – w tym roku chętnych było wyjątkowo dużo! 🎉 To super widzieć, że tylu uczniów chce sprawdzić swoje matematyczne umiejętności i podjąć wyzwanie 💪📊.
Teraz z niecierpliwością czekamy na wyniki, trzymając kciuki za wszystkich uczestników! ✊✨
szkolny koordynator
Małgorzata Kłosińska
Dzień Osób z Zespołem Downa
21 marca obchodzimy Dzień Osób z Zespołem Downa. W ramach realizacji ogólnopolskiego projektu “Jak mówić o niepełnosprawności” klasa 2 uczestniczyła w warsztatach, których tematem był Zespół Downa. Dzieci dowiedziały się, czym są chromosomy, poznały przyczynę występowania zespołu, którym jest dodatkowy chromosom w 21 parze, obejrzały filmik o dzieciach z trisomią. Dzięki niemu przekonały się, że osoby z zespołem różnią się fizycznie od nich, ale mają podobne zainteresowania, marzenia i potrzeby. Ponieważ skarpetki nie do pary są symbolem 21 marca, na koniec zajęć dzieci grały w skarpetkowe memory oraz kolorowały pary skarpetek, każda w innym kolorze. Ich prace zawisły na gazetce poświęconej dniu 21 marca.
Informację przekazała pani Dorota Drożdż
2
Konkurs "Zroluj zdrowie"
Główny Inspektorat Sanitarny organizuje konkurs dla uczniów klas 7–8 szkół podstawowych pt. „Zroluj zdrowie – siła wyborów”.
Konkurs jest wydarzeniem ogólnopolskim, dwuetapowym, organizowanym pod honorowym patronatem Marszałka Senatu, w ramach ustanowionego przez Senat roku 2025 Rokiem Edukacji Zdrowotnej i Profilaktyki.
Tematem konkursu jest promocja zdrowego stylu życia, w tym zasad zdrowego odżywiania, aktywności fizycznej, dbania o zdrowie psychiczne, profilaktyki chorób zakaźnych oraz profilaktyki uzależnień.Regulamin konkursu "Zroluj zdrowie".pdf
Jesteśmy Zaczytaną Szkołą!
O zaletach i korzyściach wynikających z czytania wiemy chyba wszyscy. Czytanie rozwija wyobraźnię, znacznie wzbogaca słownictwo, uczy empatii i otwartości oraz jest doskonałym sposobem na odpoczynek. Codzienna lektura ćwiczy koncentrację i poprawia pamięć.
Aby pokazać, że bardzo lubimy czytać, w październiku 2024 r. nasza szkoła przystąpiła do LXVI edycji Ogólnopolskiego Konkursu pt. „Zaczytana Szkoła”.
Spośród proponowanych dziewięciu zadań konkursowych należało wybrać i wykonać pięć, które następnie oceniało jury. Były to:
- konkurs fotograficzny na żywą okładkę dla uczniów klas VII – VIII,
- konkurs na najciekawszy komiks dla uczniów klas IV – V,
- konkurs plastyczny pt. „Zaczytana Szkoła” dla uczniów klas 0 – I oraz II – III.
Ponadto chętni rodzice naszych uczniów wzięli udział w akcji „Czytanie łączy pokolenia” i zorganizowali w swoich domach wspólne czytanie z pociechami. Nad realizacją wszystkich zadań czuwała biblioteka szkolna.
Konkursy były okazją do promowania czytelnictwa, zachęciły uczniów do twórczej aktywności, a starsze dzieci mogły wykorzystać w praktyce umiejętność pracy z nowoczesnymi technologiami.
Za wykonanie zadań jury przyznało nam maksymalną liczbę punktów, a tym samym otrzymaliśmy tytuł oraz certyfikat „Zaczytanej Szkoły”. Nagrody dla uczestników poszczególnych konkursów zostały wręczone podczas zabawy andrzejkowej. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i przyczynili się do zdobycia przez naszą szkołę tego zaszczytnego tytułu.
Informację przekazała pani Beata Michalak
Informacja z Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach
Informacja dla rodziców uczniów klas pierwszych w związku z rozpoczętym procesem rekrutacji do Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Brzezinach:
Ankieta dla rodziców i uczniów dotycząca doradztwa zawodowego
Ankieta dotyczy propozycji zmian treści programowych zawartych w Rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 12 lutego 2019 r. w sprawie doradztwa zawodowego.
Celem tych działań jest zmodyfikowanie obecnego programu doradztwa zawodowego, uwzględniając założenia modelu Profilu Absolwenta i Absolwentki 2.0, opracowanego przez Instytut Badań Edukacyjnych – Państwowy Instytut Badawczy. W szczególności zależy nam na rozwijaniu kompetencji przekrojowych, które mają kluczowe znaczenie dla skutecznego doradztwa zawodowego. W ramach tego procesu chcielibyśmy poznać opinię trzech grup: doradców zawodowych, rodziców/opiekunów prawnych oraz uczniów, do których adresowane są działania w zakresie preorientacji, orientacji i doradztwa zawodowego. Ankieta pomoże nam zebrać cenne informacje, które będą miały wpływ na kształtowanie programu doradztwa zawodowego, odpowiadającego na aktualne i przyszłe potrzeby uczniów.
Ankiety są dostępne pod poniższymi linkami i będą aktywne do 15 marca 2025 r.:
− Link do ankiety dla rodziców/opiekunów prawnych:
− Link do ankiety dla uczniów:
Udział w badaniu jest dobrowolny i anonimowy.
Rekrutacja 2025/2026
Zapisy dzieci do oddziału przedszkolnego i klasy I na rok szkolny 2025/2026
od 3 marca do 21 marca 2025 r.
Informacje i dokumenty związane z rekrutacją do pobrania
- w zakładce Rekrutacja 2025/2026,
- w sekretariacie,
- u Dyrektora szkoły.
Regulamin szkolnego konkursu antynarkotykowego „Narkotyki i dopalacze ZABIJAJĄ!”
Regulamin szkolnego konkursu antynarkotykowego
„Narkotyki i dopalacze ZABIJAJĄ!”
organizowanego w Szkole Podstawowej w Kołacinie
w roku szkolnym 2024/2025.
Regulamin konkursu:
- Cele konkursu:
- propagowanie profilaktyki uzależnień od narkotyków i dopalaczy,
- propagowanie życia bez nałogów,
- kształtowanie postaw asertywnych wobec zażywania narkotyków i dopalaczy,
- uświadomienie szkodliwego wpływu używek na organizm człowieka,
- rozwijanie kreatywności uczestników.
2. Konkurs trwa w dniach 3-24 marca 2025 r.
3. Warunki uczestnictwa:
1) Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach wiekowych: klasy I-III, klasy IV-VI oraz klasy VII -VIIII.
2) Uczniowie klas I-III tworzą plakat profilaktyczny pod hasłem "Narkotyki i dopalacze = rozmazane życie".
Wymogi pracy konkursowej:
a) format prac: A3
b) technika prac: dowolna
c) praca musi być opisana w następny sposób: z tyłu pracy powinno znaleźć się imię, nazwisko, klasaKryteria oceny prac:
• estetyka wykonania,
• samodzielność pracy,
• dobór techniki,
• poprawność językowa.
3) Uczniowie klas IV-VI wykonują mem internetowy lub animację w formacie GIF. Prace mają dotyczyć zapobiegania oraz przeciwdziałania uzależnieniu od narkotyków i dopalaczy. Praca powinna spełniać następujące kryteria, które stanowią jednocześnie kryteria oceny pracy:
• praca powinna zawierać treści (hasła, rymowanki, slogany) dotyczące przeciwdziałania spożywania narkotyków lub dopalaczy oraz ich szkodliwości na fizyczne i psychiczne zdrowie człowieka,
• praca powinna być poprawna pod względem stylistycznym i ortograficznym,
• tekst powinien być zilustrowany odpowiednimi zdjęciami, rysunkami lub wykresami (w zależności od inwencji twórczej autora),
• praca powinna zostać wykonana przez jednego autora i wysłana na adres mailowy Samorządu Uczniowskiego:
samorzad_kolacin@op.pl
• ciekawe, twórcze i oryginalne ujęcie tematu będzie miało znaczący wpływ na ocenę pracy.
4) Uczniowie klas VII-VIII opracowują film (reportaż, dokument, fabuła, film komórkowy). Limit trwania filmu 5 min. Praca ta ma być antyreklamą zachowań patologicznych związanych z jednym z podanych niżej tematów:
a. Zagrożenia związane z zażywaniem środków odurzających (zdrowotne, społeczne, psychologiczne, prawne)
b. Jak przekonać rówieśnika, żeby porzucił narkotyki?
c. Zagrożenia związane z przypadkowym, niechcianym kontaktem z narkotykami.
- Praca konkursowa musi być stworzona indywidualnie (przez jedną osobę). Zgłaszając film, twórca oświadcza, że jest właścicielem lub występuje w imieniu i za zgodą właściciela praw autorskich nadesłanego tytułu oraz muzyki.
- Jedna osoba nie może być autorem więcej niż jednej pracy konkursowej,
- Prace powinny być przesłane na adres mailowy Samorządu Uczniowskiego lub dostarczone na pendrive do opiekunów samorządu, tj. p. Anny Klepczyńskiej, Małgorzaty Kłosińskiej lub Ewy Pasek.
4. Termin składania prac upływa 24 marca 2025 r.
5. Oceny prac dokona zespół nauczycieli powołany przez dyrektora szkoły.
6. Zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych otrzymają cenne nagrody ufundowane przez Urząd Gminy oraz GOPS w Dmosinie.
Organizatorzy
- Cele konkursu:
JADŁOSPIS - MARZEC 2025
Zabawa choinkowa w Szkole Podstawowej w Kołacinie
15 lutego w Szkole Podstawowej w Kołacinie odbyła się zabawa choinkowa. Zgodnie z wieloletnią tradycją organizatorami tego wydarzenia byli rodzice ósmoklasistów oraz uczniowie klasy VIII wraz z wychowawcą, którzy zadbali o bogaty program tegorocznej zabawy.
W uroczystości oprócz uczniów szkoły, ich rodziców oraz nauczycieli uczestniczyli także okoliczni mieszkańcy ze swoimi pociechami i absolwenci. Po oficjalnym powitaniu wszystkich zebranych przez dyrektora szkoły Dariusza Kołodziejskiego zostały rozdane upominki za udział w uczniów w akcji Talenciaki, a także nagrody w konkursie z języka niemieckiego.
Potem nadszedł czas na zabawy i konkursy dla najmłodszych dzieci, prowadzone przez animatora. Długo oczekiwanym punktem balu choinkowego był pokaz strojów karnawałowych. Dzieci wspaniale zaprezentowały się w barwnych i oryginalnych przebraniach. Mogliśmy podziwiać księżniczki, wróżki, suberbohaterów, policjantów, a także znane postacie z bajek. W nagrodę za odwagę i pomysłowość dzieci otrzymały słodkie upominki.
Około godz. 17.00 zawitał Święty Mikołaj, na którego niecierpliwie czekały zwłaszcza najmłodsze dzieci. Przywiózł ze sobą wielki wór łakoci i rozdał je dzieciom – każdy otrzymał paczkę ze słodyczami. Kto chciał, mógł zrobić sobie pamiątkową fotografię z Mikołajem. Karnowałowe zdjęcie można też było wykonać na tle specjalnie przygotowanej ścianki, co było dużą atrakcją szczególnie dla starszych uczniów.
Dla uczestników balu rodzice ósmoklasistów przygotowali bufet, w którym można było kupić ciepłe przekąski, ciasto i napoje. Zabawa przy karnawałowych rytmach trwała do godz. 20.30.
Informację przekazała pani Beata Michalak
1
Razem możemy więcej! Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów”
Razem możemy więcej!
Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów” 🎉
Kiedy społeczność szkolna łączy siły, dzieją się niesamowite rzeczy! Dzięki ogromnemu zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz przyjaciół naszej szkoły z sukcesem zakończyliśmy udział w akcji „Szkoły Pełne Talentów” organizowanej przez Lidl.
Przez wiele tygodni wspólnie zbieraliśmy Talenciaki, które następnie wymieniliśmy na nagrody. Do naszej szkoły trafiły m.in. sprzęt sportowy i materiały plastyczne, które pomogą rozwijać pasje i zdolności naszych uczniów. Każdy kupon był małym krokiem, który przybliżył nas do tego sukcesu!
Dziękujemy! ❤️Każdy, kto wrzucił Talenciaka do szkolnego pudełka 📦 lub przekazał go online 💻, miał swój wkład w ten wyjątkowy projekt. To właśnie dzięki Wam nasza szkoła może się rozwijać i stwarzać jeszcze lepsze warunki do nauki i zabawy.
Dziękujemy i liczymy na Wasze wsparcie w przyszłości! 💙
Małgorzata Kłosińska
szkolny koordynator akcji
Walentynki w bibliotece
Walentynki to dobra okazja, aby po książkę sięgnęli nie tylko miłośnicy czytania, ale też ci, którzy zaglądają do biblioteki wyłącznie od święta, dlatego już po raz dziesiąty biblioteka szkolna zorganizowała bardzo lubianą przez uczniów akcję czytelniczą pod hasłem „Walentynki w bibliotece”. Tym razem wszyscy, którzy wypożyczyli książkę, wzięli udział w losowaniu walentynkowego kuponu o wartości 5 zł. Losowanie wzbudziło wiele emocji, a ci którym się udało, mogli zrealizować kupon w automacie szkolnym. Poza tym na wszystkich czytelników czekała mała słodka niespodzianka, a zainteresowani mogli też obejrzeć walentynkową wystawkę książek. Tego dnia bibliotekę odwiedziło aż 75 czytelników.
Informację przekazała pani Beata Michalak
3
Empatyczna Klasa - misja styczeń/luty
Misja Dobre Uczynki rozgrzała skutecznie ostatnie tygodnie pierwszego semestru w naszej szkole. Podczas zajęć świetlicowych opracowaliśmy listę dobrych uczynków, na której obok pomocy innym znalazły się tak ważne w naszym świecie: troska o zwierzęta i działania na rzecz środowiska naturalnego. Lista została wyeksponowana na korytarzu, a propozycje codziennych dobrych uczynków zawisły w każdej klasie. Cała społeczność szkolna zrobiła wspólnie coś dobrego, uczestnicząc w zbiórce na rzecz Przytuliska w Głownie, poszkodowanego na skutek styczniowego pożaru. Nasi uczniowie zebrali duże ilości karmy oraz koców i ręczników dla podopiecznych schroniska. Dobrze jest czynić dobro!
Informację przekazała pani Dorota Drożdż
1
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie