• ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM DLA "SŁONECZKA"

•       W związku z programem "Każdy inny - wszyscy równi", w którym uczestniczy nasza szkoła wolontariusze wraz z Samorządem Uczniowskim postanowili zorganizować w miesiącu grudniu kolejną akcję. Głównym celem projektu, w którym bierzemy udział, jest uwrażliwienie na obecność i potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, rozwijanie empatii oraz tolerancji, likwidowanie uprzedzeń wobec osób ze SPE oraz przygotowanie do współuczestniczenia z osobami SPE w życiu społecznym.

W miesiącu grudniu obchodzimy Dzień Wolontariusza oraz Dzień Osób Niepełnosprawnych. Dlatego postanowiliśmy połączyć te dwa święta i wesprzeć Ośrodek Rehabilitacji „Słoneczko” w Brzezinach, który pomaga osobom niepełnosprawnym, w szczególności dzieciom.

6 grudnia, w mikołajki, ruszamy z akcją pod hasłem „Zostań Świętym Mikołajem dla Słoneczka”. Będziemy dla tych dzieci zbierać artykuły plastyczne. Potrzebne są: kredki, farby, pędzelki, bloki, bibuła, papier kolorowy itp. Mamy nadzieję, że w naszą akcję zaangażują się wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły. Wystarczy jak każda osoba przyniesie jedną rzecz. Każdy, kto wesprze naszą akcję, zostanie odznaczony Medalem Świętego Mikołaja.

Zbiórkę prowadzimy do 18 grudnia, tak jak zbiórkę nakrętek. W ostatnim tygodniu przed świętami przekażemy Stowarzyszeniu nakrętki oraz nasz upominek świąteczny.

Bardzo gorąco zapraszamy wszystkich do pomocy dzieciom ze „Słoneczka”.

• Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

Wszystkie dzieci znają pluszowego misia.

Miś ma swoje święto - bawmy się więc dzisiaj.

Z misiakiem pluszowym - przyjacielem dzieci,

znanym i lubianym przez wszystkich na świecie.

Po raz kolejny postanowiliśmy uczcić to święto w sposób szczególny.

W dniu 24 listopada wszystkie misie opuściły swoje zaciszne pokoiki i przybyły wraz z dziećmi do szkoły na „misiowe przyjęcie”.

Celem całego przedsięwzięcia było między innymi przybliżenie dzieciom w sposób bardzo przystępny historii pluszowego misia, przedstawienie w formie kolorowanek różnych sylwetek misiów, zachęcenie do poszanowania zabawek.

Podczas Dnia Misia prowadzone były różne zajęcia związane z misiem, między innymi taniec z misiem, gimnastyka i zabawy ruchowe oraz karty pracy.

Przedszkolaki chętnie uczestniczyły we wszystkich zajęciach i z wielką radością opowiadały i słuchały czytanych opowiadań o swoich ukochanych przytulankach.

Dzień zakończyliśmy sesją zdjęciową w ”misiowej fotobudce”.

Informację przekazała pani Małgorzata Lenkiewicz

• Dzień Kredki w oddziale przedszkolnym

•      W środę 22 listopada obchodziliśmy w oddziale przedszkolnym Dzień Kredki.
            Święto to w szczególny sposób wiąże się z dzieckiem, bowiem dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, myśli oraz rozwijać wyobraźnię.
            Przez cały dzień przedszkolaki bawiły się, kolorowały, rysowały i śpiewały o kredkach. Oglądały nietypowe kredki przyniesione z domu i film o tym jak powstają kredki Bambino. Liczyły kredki, które kilka dni wcześniej przyniosła nam do klasy mama Wiktorii Drożdżyk - uczennicy klasy IV.  Było ich 276. Dziękujemy Wiktorii i jej mamie.

Informację przekazała pani Małgorzata Lenkiewicz

• Ślubowanie klasy I

•      Dnia 10.11.2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania klasy I. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale i ich Rodziców. Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej, gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. Zadaniem uczniów było między innymi zaśpiewanie piosenek, recytacja wierszyków oraz umiejętność odpowiedzi na pytanie. Po zakończonej prezentacji Pan Dyrektor powiedział, że wszystkie dzieci wspaniale zdały "egzamin pierwszoklasisty". Doniosłym momentem uroczystości było ślubowanie. Aktu pasowania dokonał dyrektor szkoły kolorowym ołówkiem. Tym samym pierwszaki zostały włączone do społeczności uczniowskiej Szkoły Podstawowej w Kołacinie. Uczniowie otrzymali swój pierwszy "dowód tożsamości" w postaci legitymacji szkolnej oraz birety, pamiątkowe dyplomy i kuferki, których zawartość ufundowali Rodzice. Po zakończeniu części oficjalnej zaproszeni uczniowie z innych klas zostali poczęstowani symbolicznym cukierkiem, a dzieci klasy I oraz zaproszeni goście udali się na słodki poczęstunek przygotowany przez Rodziców.

Informację przekazała pani Marzena Kołodziejska