• W sali zabaw
          • W sali zabaw

          • Podczas ferii zimowych 13 stycznia 42 uczniów naszej szkoły z klas 0-5 było na wycieczce w sali zabaw „Piotruś Pan” w Łodzi. Uczniowie płacili wyłącznie za wstęp, ponieważ koszty dojazdu pokrył Urząd Gminy w Dmosinie. Przez 3 godziny dzieci oddawały się beztroskiej zabawie. Dużym zainteresowaniem cieszyły się m.in. baseny piłeczkowe, zjeżdżalnie oraz wspinaczka po linie. Byliśmy w bardzo komfortowej sytuacji, ponieważ na sali nie było innych grup i dzięki temu całe 600 metrów kwadratowych było do naszej dyspozycji. Dodatkowym atutem tej sali jest oddzielne pomieszczenie do spożywania posiłków oraz przebieralnia wyposażona w suszarki do włosów. Trzy godziny naszego pobytu okazały się bardzo krótkie. Niemal wszystkie dzieci, mimo wielkiego zmęczenia i hektolitrów wylanego potu, czuły niedosyt i deklarowały chęć ponownego wyjazdu. Z pewnością spełnimy ich marzenie, może nawet jeszcze w tym roku szkolnym.

        • Choinka szkolna z Babcią i Dziadkiem (Filia w Woli Cyrusowej)
          • Choinka szkolna z Babcią i Dziadkiem (Filia w Woli Cyrusowej)

          • Tradycją naszej szkoły stało się organizowanie podczas choinki szkolnej Dnia Babci i Dziadka. W tym roku „Choinka szkolna z Babcią i Dziadkiem” odbyła się 12 stycznia. Na tę wspaniałą uroczystość przybyli bardzo licznie babcie i dziadkowie naszych uczniów. Wśród zaproszonych gości był również dyrektor szkoły pan Dariusz Kołodziejski, radna z Woli Cyrusowej pani Grażyna Dąbrowska a także radna z Woli Cyrusowej Kol. pani Kamila Staszczyk oraz sołtys wsi Wola Cyrusowa pan Przemysław Borowiński z rodziną. Po części artystycznej rozpoczęły się wspólne gry i zabawy z dziadkami. Sprawiły one wnukom i dziadkom wiele radości. Był też słodki poczęstunek dla wszystkich. Jak na zabawę choinkową przystało, przybył również św. Mikołaj z prezentami. Dzieci zaprosiły go do odwiedzenia naszej szkoły w przyszłym roku. Tak więc do zobaczenia za rok!

        • Choinka szkolna
          • Choinka szkolna

          •        W ostatnią sobotę przed feriami zimowymi, 11 stycznia odbyła się choinka szkolna, na przekór panującej pogodzie zatytułowana „Snow ball”, czyli „śnieżny bal”.

                 Organizatorami byli rodzice uczniów klasy VIII oraz uczniowie wraz z wychowawczynią – panią Beatą Michalak, którzy zadbali o atrakcyjny program imprezy i piękny, zimowy wystrój sali. O godz. 14.00 sala gimnastyczna wypełniła się gośćmi. Dyrektor szkoły pan Dariusz Kołodziejski powitał zgromadzonych rodziców, nauczycieli i uczniów, a szczególnie gorąco babcie i dziadków, którzy licznie przybyli, aby wspólnie z nami świętować zbliżający się Dzień Babci i Dziadka.

                 Uroczystość rozpoczęła się występami przedszkolaków, które z dużym urokiem wyrecytowały wiersze, zaśpiewały piosenkę oraz zatańczyły dla swoich babć i dziadków. Później uczniowie z klas I – III wystąpili w zabawnym przedstawieniu pt. „Dziadek, stołek i rosołek”, a także zaprezentowały okolicznościowe wiersze i piosenki.

                 Po występach najmłodsi uczniowie złożyli swoim babciom i dziadkom życzenia i wręczyli upominki . Na zakończenie części artystycznej wysłuchaliśmy piosenki pt. „Za krokiem krok” w wykonaniu Zuzanny Kmieciak z kl. VII.

               Następnie przyszedł czas na tańce i zabawy. Młodsze dzieci brały udział w prezentacji swoich karnawałowych strojów, a starsi mogli wykazać się w rozmaitych konkursach i zabawach prowadzonych przez didżeja. Ci, którzy zaprezentowali się w swoich przebraniach oraz wszyscy uczestnicy konkursów otrzymali słodkie upominki.

               Oczywiście najbardziej oczekiwanym momentem była wizyta św. Mikołąja, który zawitał do nas około godz. 18.00. Po gorącym powitaniu Mikołaj rozdał dzieciom paczki ze słodyczami, a później można było zrobić sobie z nim pamiątkowe zdjęcie. Zanim Mikołaj nas opuścił, obiecał, że na pewno przyjdzie za rok, a my zaprosiliśmy go do wspólnego tańca.

            Na głodnych i spragnionych uczestników zabawy w przygotowanym w stołówce bufecie czekały pożywne przekąski, pyszne ciasta oraz napoje. Kilka godzin wspaniałej zabawy minęło bardzo szybko. Kolejny bal karnawałowy w naszej szkole przeszedł do historii.

        • Zima z książką
          • Zima z książką

          • Korzyści, jakie daje nam czytanie książek, są niezliczone: zdobywamy wiedzę z różnych dziedzin, rozwijamy wyobraźnię, wzbogacamy słownictwo, lepiej rozumiemy otaczający nas świat, stajemy się wrażliwsi na drugiego człowieka, ćwiczymy pamięć, redukujemy stres… Aby zachęcić uczniów naszej szkoły do czytania, tej zimy biblioteka zorganizowała dwie akcje czytelnicze.

             

            Wypożycz na ferie

             

            Pierwsza z nich odbyła się w ostatnim tygodniu przed feriami zimowymi, od 6 do 10 stycznia, pod hasłem “Wypożycz na ferie”. Biblioteka zadbała, aby dzieci nie nudziły się podczas zimowego wypoczynku. Odpowiednio wcześnie pojawiły się ogłoszenia o akcji, które zachęciły dzieci do odwiedzenia biblioteki. Czytelnicy mogli wypożyczyć nawet kilka książek zgodnie z własnymi zainteresowaniami, a niezdecydowanym pani bibliotekarka pomogła znaleźć właściwe książki. Największym zainteresowaniem cieszyła się literatura fantastyczna, np. “Baśniobór”, “Czerwone krzesło” czy „Wiedźmin” a wśród najmłodszych opowieści o zwierzątkach z serii “Zaopiekuj się mną”, „Na pomoc zwierzakom” i książka przygodowa pt. „Afryka Kazika”. Po podsumowaniu akcji okazało się, że na ferie do czytelników powędrowało 89 książek!

        • „Bóg się rodzi…”
          • „Bóg się rodzi…”

          • W piątek 20 grudnia w naszej szkole mogliśmy obejrzeć przedstawienie jasełkowe pt. „Bóg się rodzi”, które wystawili uczniowie klas starszych pod kierunkiem pani katechetki - Marzeny Kmieciak. Ten wyjątkowy dzień uświetnili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Gminy Dmosin oraz proboszcz parafii w Kołacinku Krzysztof Górski, a także dyrektor szkoły pan Dariusz Kołodziejski, nasi nauczyciele oraz rodzice i uczniowie. Z uwagą obejrzeliśmy inscenizację jasełkową, która skłoniła nas do refleksji i przypomniała, że czekając na Boga, powinniśmy być przede wszystkim otwarci na drugiego człowieka, bo inaczej możemy nie zauważyć, kiedy Bóg będzie pukał do naszych serc. Podczas przedstawienia mogliśmy wysłuchać kolęd i pastorałek śpiewanych przez uczniów klasy V. Po jasełkach pan dyrektor podziękował uczniom za występ i życzył wszystkim radosnych świąt Bożego Narodzenia oraz sukcesów w nadchodzącym roku. Do życzeń przyłączyli się też zaproszeni goście.

        • Kolorowy świat sznurków
          • Kolorowy świat sznurków

          •      18 grudnia 2019 roku uczniowie klas 0-3 uczestniczyli w warsztatach rękodzieła pt. „Kolorowy świat sznurków”. Wykonywane prace będą prezentem z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Te niecodzienne i niepowtarzalne zajęcia to doskonała zabawa ucząca cierpliwości, dokładności i pobudzająca wyobraźnię. Prace wykonane przez uczniów wyszły naprawdę bardzo ładne. Mamy nadzieję, że spodobają się naszym dziadkom.

        • Mikołajkowa niespodzianka
          • Mikołajkowa niespodzianka

          •      9 grudnia wyruszyliśmy do Krainy Zabawy „Piotruś Pan” znajdującej się w Łodzi. Była to mikołajkowa niespodzianka przygotowana przez rodziców dla uczniów z Woli Cyrusowej. Pełni wrażeń, zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do domu.

        • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza
          • Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

          •      5 grudnia przypada Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Powiatowe obchody tego wyjątkowego dnia obyły się 13 grudnia w Brzezinach już po raz trzeci. Wolontariusze z terenu całego Powiatu Brzezińskiego wzięli udział w spotkaniu, podczas którego z rąk Starosty Brzezińskiego Renaty Kobiera odebrali dyplomy z podziękowaniem za pracę społeczną. Pani Starosta i jej Zastępca serdecznie podziękowali za gotowość do poświęceń, zaangażowanie i charytatywną pracę na rzecz drugiego człowieka wszystkim wolontariuszom Ziemi Brzezińskiej. Spotkanie odbyło się w Sali Konferencyjnej Urzędu Miasta Brzeziny. Naszą Szkołę reprezentowało troje uczniów z klasy VI: Roksana Reczulska, Adam Nockowski i Jakub Piątkowski z p. Marzeną Kmieciak, opiekunem Wolontariatu szkolnego. Uroczystość przeplatana była pięknym śpiewem dwóch solistek - Marleny Karwackiej i Kariny. Na zakończenie wszyscy uczestnicy mogli posilić się pysznymi słodkościami. Poczęstunek dla przybyłych gości przygotowali uczniowie i nauczyciele Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych w Brzezinach. Wszystkim wolontariuszom naszej Szkoły oraz ich rodzicom, którzy nas wspierają, dziękujemy za współpracę i życzymy dalszego zaangażowania w niesienie pomocy potrzebującym.

        • Wycieczka do fabryki bombek
          • Wycieczka do fabryki bombek

          •      7 grudnia 40 uczniów klas 0-IV pod opieką pań: Wiesławy Myszyńskiej, Marzeny Kołodziejskiej, Beaty Michalak i Ewy Pasek było na wycieczce w fabryce bombek w Piotrkowie Trybunalskim. Bilety były prezentem rodziców dla swoich dzieci w ramach obchodzonych 6 grudnia mikołajek. Koszty dojazdu zostały sfinansowane z zasobów Rady Rodziców. Wycieczka obejmowała zwiedzanie fabryki oraz zajęcia warsztatowe. Uczniowie zapoznali się z całym procesem produkcyjnym bombek. Mogły obserwować, jak z gorącego szkła powstaje odpowiedni kształt, dowiedziały się, w jaki sposób bombki maluje się w środku, jak się je myje i suszy. Jednak największy podziw wzbudziła praca pań, które ręcznie ozdabiają bombki. W ich rękach powstają prawdziwe cacka, które w większości są towarem eksportowym. Uczniowie spróbowali swoich sił w czasie zajęć warsztatowych. Według własnych pomysłów ozdabiali bombki, które później zabrali ze sobą do domu. Po pracy dzieci otrzymały soczki. Na zakończenie wszyscy udali się do zakładowego sklepu, by podziwiać gotowe wyroby. Niektórzy zrobili nawet zakupy.

        • Międzynarodowy Dzień Tolerancji
          • Międzynarodowy Dzień Tolerancji

          •      16 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Tolerancji. Jest to święto szacunku, akceptacji i uznania bogactwa różnorodności kultur na świecie. Tolerancja oznacza poszanowanie poglądów, zachowań i cech innych ludzi, a także ich samych – mimo, że są one odmienne od tego, co my uważamy za słuszne i prawdziwe.

            W listopadzie 2019 r. pedagog szkolny – pani Małgorzata Klepczyńska wspólnie z nauczycielką języka polskiego – panią Ewą Pasek zorganizowały w szkole obchody Dnia Tolerancji, w ramach których podjęte zostały następujące działania:

            - Uczniowie klas IVV w ramach pracy domowej z języka polskiego przygotowali kartki z życzeniami z okazji Dnia Tolerancji;

            - W klasach IVVI – cykl tematów z języka polskiego z zakresu tematyki tolerancji;

            - Na szkolnym korytarzu umieszczona została gazetka ścienna „Savoirvivre wobec osób z niepełnosprawnością”;

            - W kl. IVVIII pedagog szkolny przeprowadził zajęcia pt. „Inny wymiar świata – Niepełnosprawni” – z wykorzystaniem krótkich filmów przygotowanych przez Stowarzyszenie Integracja oraz przez Polski Związek Niewidomych odnoszących się do różnych rodzajów dysfunkcji (niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, słuchowa, intelektualna), ukazujących jakich zachowań należy unikać, a jakie będą pomocne w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością. Podczas zajęć poruszono następujące zagadnienia:

            • Przypomnienie czym jest tolerancja;
            • Nietolerancja wobec osób niepełnosprawnych fizyczni i intelektualnie;
            • Co to jest niepełnosprawność? – pogadanka na temat problemów osób niepełnosprawnych;
            • Rodzaje niepełnosprawności;
            • Jaka jest twoja reakcja na ludzi niepełnosprawnych?;
            • Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością;
            • Jak się zachować wobec osoby z niepełnosprawnością

            obejrzenie i omówienie krótkich filmów instruktażowych odnoszących się do różnych rodzajów dysfunkcji (niepełnosprawność ruchowa, wzrokowa, słuchowa, intelektualna) ukazujących jakich zachowań należy unikać, a jakie będą pomocne w kontakcie z osobami z niepełnosprawnością;

            • Obejrzenie i omówienie filmu na temat autyzmu („Amazing things happen”);

            - W kl. I, V i VII pedagog szkolny przeprowadził również zajęcia warsztatowe o tematyce tolerancji;

            - 4 grudnia 2019 r. uczniowie klasy V, VII i VIII pojechali do Teatru „Dom” w Łodzi na interaktywny spektakl pt. „ZEBRANIE Historia o braku tolerancji, ksenofobii i kłamstwie” (Wyjazd zorganizowała nauczycielka języka polskiego – pani Beata Michalak).

        • Mikołajki klas starszych
          • Mikołajki klas starszych

          •      Mikołajki, które przypadają 6 grudnia, to jeden z najprzyjemniejszych dni w roku. Szczególnie dzieci z niecierpliwością czekają, aż Święty Mikołaj odwiedzi naszą szkołę i obdaruje wszystkich słodkościami. Tak było i tym razem – Mikołaj w towarzystwie Śnieżynki przechadzał się po szkole i wręczał nauczycielom i uczniom czekoladowe figurki mikołajów.

            Również z okazji mikołajek, 7 grudnia 2019 r. uczniowie klas V – VIII wybrali się do Cinema City w łódzkiej Manufakturze na film pt. „Baranek Shaun. Farmagedon”. Koszty dojazdu zostały sfinansowane przez Radę Rodziców. Film opowiadał o przygodach niesfornego baranka i jego kompanów, którzy tym razem stają oko w oko z kosmitą. Baranek Shaun musiał pomóc odnaleźć przybyszowi z odległej galaktyki dom, a także umknąć ścigającej ich tajnej organizacji. Film był dynamiczny, zabawny i wprawił nas w dobry nastrój.

        • Mikołajki w klasie II
          • Mikołajki w klasie II

          •      Tak jak rok temu rodzice uczniów klasy II pozyskali od swoich pracodawców oraz od innych sponsorów upominki mikołajkowe i 6 grudnia uczniowie ww. klasy zostali obficie obdarowani. Otrzymali m.in. zestawy trzech rodzajów kredek i farb w walizce, mazaki, temperówki, długopisy, świecące ołówki i breloczki, naklejki oraz słodycze. Radość była ogromna. Uczniowie klasy II wraz z wychowawcą serdecznie dziękują zarówno rodzicom, którzy zaangażowali się w pozyskiwanie upominków, jak też firmom, które zechciały je ufundować.

             

            Dziękujemy Państwu Karolinie i Rafałowi Klimczakom oraz Centrum Diagnostyki Obrazowej wizjaMED, Państwu Małgorzacie i Tomaszowi Kłosińskim oraz firmom Gralech s.c. i Diesel - servis Gawron, Państwu Agnieszce i Jakubowi Kowalskim oraz firmie Pilkington IGP.

        • Wyjazd do teatru
          • Wyjazd do teatru

          •      4 grudnia uczniowie klasy V, VII i VIII pojechali do Teatru „Dom” w Łodzi na spektakl pt. „Zebranie” Polskiego Teatru Dramatycznego. Wyjazd zorganizowała polonistka pani Beata Michalak. Przedstawienie w reżyserii Pawła Kamińskiego poruszało tematykę tolerancji, ksenofobii i kłamstwa. Rzecz dzieje się w szkole. Wychowawczyni organizuje zebranie, aby wyjaśnić, kto prześladuje kolegę z klasy. Do winy przyznaje się czworo uczniów: wagarowicz, cheerleaderka, kujonka i Lord Wader. Tylko jedna wersja jest prawdziwa. Czyja? To właśnie było zadanie dla publiczności, która mogła wypowiedzieć się oraz zagłosować, decydując, jakie będzie zakończenie tej historii. Widzowie bardzo chętnie i entuzjastycznie dzielili się swoimi spostrzeżeniami. Choć przedstawienie obfitowało w zabawne sceny i dialogi, to jego wymowa była jak najbardziej poważna: uświadomiło nam, ile złego można wyrządzić innym, jeśli jesteśmy nietolerancyjni i oceniamy drugiego człowieka, patrząc na wygląd, a nie na to, jaki jest naprawdę.

        • Dyskoteka andrzejkowa
          • Dyskoteka andrzejkowa

          •      Z okazji andrzejek 29 listopada w naszej szkole została zorganizowana dyskoteka andrzejkowa dla klas IV-VIII. Samorząd Uczniowski zajął się dekoracją sali oraz zadbał o oprawę muzyczną imprezy. Nie zabrakło rozmaitych wróżb i konkursów, ponieważ w ten wyjątkowy wieczór wszyscy chcieli dowiedzieć się, jaka czeka ich przyszłość. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy. Później był poczęstunek: pyszna pizza i napoje. Przy dźwiękach ulubionych przebojów bawiliśmy się do godz. 18.00. To był udany wieczór andrzejkowy, pełen magii i dobrej zabawy.

        • „Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”
          • „Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”

          •      Tegoroczne andrzejki w naszej szkole – w Filii w Woli Cyrusowej zorganizowane zostały 29 listopada i upłynęły pod znakiem wielu wróżb. Pani Ewa Sobieraj wprowadziła nas w andrzejkowy nastrój, opowiadając, na czym polega tradycja andrzejkowa. Dowiedzieliśmy się też o wielu ciekawych obrzędach andrzejkowych. Były wróżby z kubeczkami, kolorowe karteczki, tajemniczy numerek, papierowe serduszka i wiele innych. Wróżby wzbudzały wiele emocji i śmiechu, a czy się one spełnią, przyszłość pokaże.

        • Andrzejki najmłodszych
          • Andrzejki najmłodszych

          •      30 listopada obchodzimy imieniny św. Andrzeja Apostoła, który od zawsze patronował zakochanym oraz wspomagał w sprawach matrymonialnych. Z tej to okazji uczniowie klas młodszych i oddziału przedszkolnego naszej szkoły spotkali się w czwartek 28 listopada na zabawie andrzejkowej. Pierwszym punktem programu były tańce i zabawy przy muzyce w sali gimnastycznej. Wszyscy najchętniej brali udział w korowodach i tańczyli "kaczuszki". Dużo radości wywołał także konkurs z krzesełkami. Następnie przenieśliśmy się do jednej z klas, gdzie odbyły się wróżby andrzejkowe. Największym entuzjazmem ze strony milusińskich cieszyły się: „Wyścig butów” oraz „Butelka”. Pierwsza z wymienionych zabaw nie wymaga komentarza, natomiast zasady i przebieg drugiej nieco przybliżymy. Polegała ona na tym, że prowadzący ułożyli duże koło z kartek, na których były napisane mniej lub bardziej zabawne rady dla uczestników zabawy. Uczniowie kolejno wchodzili do środka uformowanego koła i z całej siły „kręcili” butelką, której wylot po zatrzymaniu wskazywał jedną z rad, a były to m. in. „Nie jedz chipsów, nie pij coli, wtedy ząb Cię nie zaboli”, Pij mleko, a zajdziesz daleko”, „Ruszaj się, bo zardzewiejesz”, „Ogranicz irysy, bo wkrótce będziesz łysy”, „Zażywaj więcej ruchu mój mały druhu” itp. Czas spędzony na wspólnej zabawie mijał bardzo szybko i przyjemnie.

        • Dzień Pluszowego Misia w Filii w Woli Cyrusowej
          • Dzień Pluszowego Misia w Filii w Woli Cyrusowej

          •      26 listopada bawiliśmy się na urodzinach PLUSZOWEGO MISIA. Historia pluszowego misia sięga roku 1902 kiedy to prezydent Stanów Zjednoczonych Teodor Roosvelt, wybrał się na polowanie. Po kilku godzinach bezskutecznych łowów jeden z towarzyszy prezydenta postrzelił małego niedźwiadka i zaprowadził go do Roosvelta. Prezydent, ujrzawszy przerażone zwierzątko, kazał je natychmiast uwolnić. Od tego momentu zaczęto wykorzystywać zdrobniałe imię prezydenta i sprzedawać maskotki pod nazwą Teddy Bear, która dziś w języku angielskim jest określeniem wszystkich pluszowych misiów. W tym roku pluszowy miś obchodził swoje 117 urodziny. Uczciliśmy je wspólną wesołą zabawą. Oczywiście, jak na prawdziwe urodziny przystało, był misiowy tort ze świeczką. Tort dla Misia upiekła pani Sylwia Grabowicz, mama naszej uczennicy Oleńki, za co bardzo dziękujemy. Wszystkiego Najlepszego Misiu!

             

            Rozstrzygnięty został również konkurs plastyczny zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Dmosinie pt. „Pocztówka dla Misia”. Laureatką III miejsca jest Zosia Wiśniewska uczennica kl. III. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki.

        • Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym
          • Dzień Pluszowego Misia w oddziale przedszkolnym

          •      Dzień Pluszowego Misia w tym roku został poprzedzony konkursem plastycznym pt. „Kartka urodzinowa dla Misia” ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną w Dmosinie. W konkursie wzięło udział ośmioro dzieci: Weronika Leończuk i Marcel Zalewski zajęli II miejsce, natomiast Nikola Zalewska, Szymon Kłosiński, Aleksandra Kłosińska, Antoni Michalak, Martyna Pietrasiak i Wiktoria Drożdżyk otrzymali dyplomy za udział i upominki w postaci książeczek.

            25 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym misiem. Zabawę rozpoczęliśmy od powitania wszystkich przedszkolaków i misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach i obejrzeliśmy bajkę pt. „Masza i niedźwiedź”. Dzieci próbowały misiowego smakołyku, czyli słodkiego miodku, oraz wykonały prace plastyczno – techniczne. Rodzice zadbali o to, abyśmy ten dzień zakończyli słodkim ciasteczkiem w kształcie misia. Dziękujemy!

        • Dzień Pluszowego Misia
          • Dzień Pluszowego Misia

          •      Pluszowy miś od ponad stu lat jest jedną z ulubionych maskotek dzieci, a i wielu dorosłych szuka pocieszenia w pluszaku albo przynajmniej z sentymentem wspomina swojego starego misia. Co roku 25 listopada obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta data nie jest zupełnie przypadkowa, ponieważ właśnie wtedy przypada rocznica stworzenia pluszowej zabawki. Nie jest to święto z długą tradycją. Zaczęto je obchodzić w 2002 roku, czyli w setne urodziny misia. W tym roku uczniowie klasy II włączyli się w jego obchody. Każdemu towarzyszył w pracy na lekcjach ulubiony miś przyniesiony z domu. Rodzice zadbali o słodki upominek dla każdego (nawet dla wychowawczyni) w postaci czekoladowych misiów, które ze smakiem zostały schrupane.