• Wycieczka Niepokalanów-Warszawa
          • Wycieczka Niepokalanów-Warszawa

          • W dniu 5 października 2018 r. odbyła się autokarowa pielgrzymka do Niepokalanowa i do Grobu ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Na wycieczkę pojechały pani katechetka Marzena Kmieciak oraz pani Anna Klepczyńska wraz z uczniami klasy VII i VIII.

            Najpierw zwiedziliśmy miejsce związane z życiem i pracą Ojca Maksymiliana Kolbe. Historię jego życia poznaliśmy w Muzeum. Następnie posłuchaliśmy ciekawych historii z życia Ojca Maksymiliana w I drewnianej kaplicy, którą on zbudował. Mogliśmy również obejrzeć samochody Jana Pawła II, którym był przewożony w czasie pielgrzymek do Polski. Mieliśmy też czas na modlitwę w bazylice i nowej kaplicy adoracji. Następnie pojechaliśmy do muzeum ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przewodniczka z zaangażowaniem przybliżyła nam historię z lat 1946-1989 r. z czasów komunizmu, abyśmy lepiej zrozumieli wysiłek ludzi tamtych czasów, pragnących żyć w wolności.

            Ks. Jerzy Popiełuszko był przewodnikiem duchowym ludzi pracy, pomagał im, wpierał, wstawiał się za nimi. Nie podobało się to ówczesnej władzy, która postanowiła go zabić. W muzeum mogliśmy poznać historię jego życia, jak również zobaczyć drastyczne zdjęcia związane z jego śmiercią.

        • Praca strażaków „od kuchni”
          • Praca strażaków „od kuchni”

          • 3 października uczniowie klas I-III, korzystając z zaproszenia pana aspiranta Tomasza Kłosińskiego (prywatnie taty jednej z uczennic klasy I), odwiedzili siedzibę Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzezinach. Na co dzień p. Tomasz pełni funkcję dyżurnego operacyjnego, ale w dniu naszej wizyty wcielił się w rolę przewodnika i w profesjonalny, a jednocześnie przystępny sposób przedstawił nam tajniki funkcjonowania Komendy. Przedstawił nam obecnych w tym dniu pracowników, m.in. pana Komendanta starszego brygadiera Dariusz Guzka oraz zapoznał nas z ich obowiązkami służbowymi.

            i „szatnia brudna” (która wcale nie była brudna). W miejscu dowodzenia, gdzie zapadają najważniejsze decyzje, mieliśmy okazję usłyszeć tzw. korespondencję radiową. Nasze największe zainteresowanie wzbudził garaż, w którym stały strażackie samochody osobowe i operacyjne.
            Komendy. Wiemy już m.in. co to takiego „szatnia czysta”  Obejrzeliśmy wszystkie pomieszczenia znajdujące się w budynku

            Specjalnie dla nas został ogłoszony przykładowy alarm i mogliśmy zobaczyć z bliska jak strażacy w ciągu ok. 30 sekund zjechali po rurze do garażu i w pełnym ekwipunku wyjechali na akcję. Następnie p. Tomasz i jego koledzy strażacy szczegółowo zaprezentowali nam wyposażenie wozu operacyjnego. Można było wszystkiego dotknąć, nawet spróbować podnieść strażacką pilarkę, co wcale nie było łatwe. Wielką frajdą dla każdego z nas było wsiadanie do wozu i przymierzanie strażackiego. hełmu.

            Po tej wizycie kilkoro uczniów zadeklarowało chęć zostania strażakiem. Za kilkanaście lat pan Komendant Powiatowy może być spokojny o napływ nowej kadry. Serdecznie dziękujemy panu aspirantowi Tomaszowi Kłosińskiemu za ciekawe zajęcia, a panu Komendantowi za zgodę na nasz pobyt w miejscu pracy tych, którzy często z narażeniem własnego życia dbają o nasze bezpieczeństwo.

        • Dzień Głośnego Czytania
          • Dzień Głośnego Czytania

          • 29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został on ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Z tej okazji panie bibliotekarki zaprosiły do czytania mamy najmłodszych uczniów: p. Marzenę Zalewską, p. Marzenę Kmieciak, p. Ewę Pasek i p. Beatę Michalak, które przeczytały przedszkolakom piękne bajki ze zbioru „10-minutowe opowiastki”, m.in. o ołowianym żołnierzyku czy ognistym ptaku. Dzień Głośnego Czytania upłynął w miłej i radosnej atmosferze. Dzieci chętnie i z dużym zaciekawieniem wysłuchały czytanych opowieści, oglądały ilustracje i zadawały pytania. To wydarzenie było kolejną okazją do podkreślenia licznych zalet głośnego czytania, choćby takich jak rozwijanie wyobraźni, budowanie więzi między rodzicem i dzieckiem, rozwijanie zainteresowań, stymulowanie rozwoju czy wzbogacanie słownictwa.

        • Dbamy o naszą planetę
          • Dbamy o naszą planetę

          • 20 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji Sprzątania Świata. Akcja ma na celu zwiększenie świadomości ekologicznej, głównie wśród dzieci i młodzieży. Wyposażeni w jednorazowe rękawice oraz foliowe worki ruszyliśmy wraz z wychowawcami na sprzątanie najbliższej okolicy.

            Najmłodsi uczniowie z oddziału przedszkolnego oraz klas I - III sprzątali teren wokół szkoły: plac zabaw, parking i teren wokół kapliczki, natomiast starsi uczniowie wraz z opiekunami udali się na dłuższe wyprawy: klasy IV - VI skierowały się do pobliskiego lasu, klasa VII ruszyła polną drogą w stronę Syberii, a klasa VIII wzdłuż zabudowań pobliskiego gospodarstwa rolnego w kierunku Jasienia. Zebraliśmy bardzo dużo śmieci: szklane i plastikowe butelki, puszki, papierki, foliowe torebki itp. Udział w tej akcji pozwolił nam zrobić coś pożytecznego dla naszej planety.

        • Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej
          • Obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej

          • 16 września w parafii najświętszej Maryi Panny w Woli Cyrusowej odbyły się obchody 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej. W uroczystościach wzięła udział Wójt Gminy Dmosin pani Danuta Supera wraz z małżonkiem panem Eugeniuszem Superą, zastępca Wójta pan Arkadiusz Garnys, przewodnicząca Rady Gminy pani Barbara Kosma, Starosta Powiatu Brzezińskiego pan Edmund Kotecki, radni, kombatanci, strażacy, a także nauczyciele i uczniowie SP w Kołacinie oraz Filii w Woli Cyrusowej. Przebieg uroczystości rejestrowała TVP2. Emisja nagrania nastąpi w grudniu.

            Uczennice Szkoły Podstawowej w Kołacinie: Laura Piórkowska, Zuzanna Kmieciak, Julia Supera, Oliwia Kupińska i Maria Kmieciak przedstawiły przygotowany pod opieką pań Wiesławy Myszyńskiej i Marzeny Kmieciak montaż słowno-muzyczny przybliżający zebranym przebieg II wojny światowej od momentu jej wybuchu do wyzwolenia. Dziewczęta zaśpiewały 6 piosenek: "Jest takie miejsce" i "Rozkwitały pąki białych róż" - Zuzanna Kmieciak, "Wojenko, wojenko" i "Pałacyk Michla" - Julia Supera, "Ojczyzno ma" i "Ziemio rodzinna" - chórem. Uroczystości uświetniła swoją piękną grą orkiestra strażacka z Woli Cyrusowej.

            Wspomniany wcześniej montaż słowno-muzyczny uczniowie zaprezentowali tego samego dnia również w Kościele pw. Wszystkich Świętych w Kołacinku. Występy uczniów spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem.

            Uroczystość ta dorosłych jej uczestników skłoniła do refleksji i zadumy nad tragiczną historią naszego kraju, a dla uczniów była to żywa lekcja historii. Żal, że kombatantów jest wśród nas coraz mniej.

        • II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie
          • II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci w Niepokalanowie

          • 15 września 2018r. uczniowie z kl. IV-VI wraz z panią katechetką Marzeną Kmieciak i panią Wiesławą Myszyńską uczestniczyli w spotkaniu dzieci w Niepokalanowie. Organizatorami byli oo. Franciszkanie przy wsparciu wielu sponsorów. Uczniowie mogli dowiedzieć się co to jest Rycerstwo Niepokalanej, zwiedzić Niepokalanów, uczestniczyć w konkursach, spotkać się ze św. Maksymilianem i otrzymać figurkę świętego, wysłuchać koncertu „Małego Chóru Wielkich Serc”, zjeść ciepły posiłek i wiele słodkości, a przede wszystkim uczestniczyć w Eucharystii pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza. Spotkanie było ciekawe i z pewnością za rok wybierzemy się ponownie.

        • Obóz wypoczynkowy Gdańsk, Gdynia, Sopot
          • Obóz wypoczynkowy Gdańsk, Gdynia, Sopot

          • W dniach 25 lipca - 3 sierpnia 2018 roku odbył się obóz wypoczynkowy do Trójmiasta. Zorganizowali go pani Ewa Miller i pan Andrzej Nowak. Uczestnikami byli uczniowie klasy VI i VII. Podczas tych dziesięciu dni pobytu ani przez chwilę się nie nudziliśmy. Pogoda dopisała, więc mogliśmy bez przeszkód korzystać z kąpieli słonecznych no i oczywiście kąpać się w Bałtyku. Program pobytu był niezwykle bogaty.

            Zwiedziliśmy najciekawsze miejsca Trójmiasta, m.in. fontannę Neptuna, Dwór Artusa czy Rynek Starego Miasta w Gdańsku. Podczas spaceru po ulicach Gdańska, spotkaliśmy Wojciecha Cejrowskiego, znanego podróżnika i pisarza. Uczestniczyliśmy też w otwarciu 758. Jarmarku Świętego Dominika. Byliśmy również na placu Trzech Krzyży, gdzie znajduje się Pomnik Poległych Stoczniowców, widzieliśmy słynną Bramę Stoczni Gdańskiej oraz tablice okolicznościowe związane z ruchem ,,Solidarność”. Mieliśmy okazję być na kilku plażach, m.in. w Jelitkowie, Sopocie, Gdyni i Gdańsku. Dla wielu z nas dużą frajdą był rejs statkiem ,,Czarna Perła”, którym popłynęliśmy na Westerplatte. Nasi opiekunowie zorganizowali też wycieczkę do Malborka. Z panią przewodnik poznaliśmy tajemnice zamku krzyżackiego oraz ciekawostki na temat Malborka. W Sopocie spacerowaliśmy po najdłuższym molo w Europie, byliśmy także w aquaparku, gdzie świetnie się bawiliśmy. Po zwiedzaniu kilka razy byliśmy w galeriach handlowych, np. w Medisonie w Gdańsku czy Rivierze w Gdyni. Pobyt minął bardzo szybko, ale zostały miłe wspomnienia.

        • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019
          • ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

          • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019

            3 września

            godz. 8.00 - w Filii w Woli Cyrusowej

            godz. 9.00 - w Szkole Podstawowej w Kołacinie

             

            W dniu 3 września

             

            Dowozy

            autobus – wyjeżdża z Dmosina o 700

                    na Woli ok. 710

             

            bus – wyjeżdża z Dmosina o 700

                       w Kołacinie ok. 715

             

            Odjazdy       ok. 1130

             

        • Ważne Rady na wakacje
          • Ważne Rady na wakacje

          • W okresie wakacyjnym część z nas wyjedzie na kolonie, czy obozy, a część pozostanie w domach. Mając na uwadze Wasze dobro przedstawiamy kilka rad, które mogą ochronić Was przed nieprzyjemnymi wakacyjnymi sytuacjami.

            • Rozważnie korzystajcie ze wszystkich przyjemności, jakich dostarczają wakacje!

            • Zawsze informujcie swoich rodziców o tym - gdzie i z kim przebywacie!

            • Na zabawy wybierajcie jedynie bezpieczne miejsca – z dala od jezdni, torów kolejowych, wykopów...

            • Jeżdżąc na rowerze, rolkach, hulajnodze czy desce – nie traktujcie jezdni jak placu zabaw!

            • Kąpcie się jedynie w miejscach do tego wyznaczonych – strzeżonych kąpieliskach pod opieką ratowników lub osób dorosłych!

            • Bądźcie ostrożni wobec zwierząt – nawet najbardziej łagodne bywają niebezpieczne!

            • Nie korzystajcie z propozycji przejażdżki lub spaceru z nieznajomym!

            • Pozostając samodzielnie w mieszkaniu – ostrożnie obchodźcie się z urządzeniami elektrycznymi i gazowymi!

            • Nigdy nie bawcie się ogniem – ogniska rozpalajcie w miejscach wyznaczonych, zawsze w obecności osób dorosłych!

            • Zawsze mówcie "NIE" gdy nie zgadzacie się z szalonymi pomysłami i propozycjami swoich kolegów!

            • Uczestnicząc w pracach polowych – zachowajcie szczególną ostrożność, nie dotykajcie maszyn i urządzeń będących w ruchu i pod napięciem!

             

            Nie wahajcie się zwrócić o pomoc, jeśli czujecie się zagrożeni, albo jeśli ktoś lub coś Wam zagraża. Taki przypadek należy zgłosić znajdującemu się w pobliżu policjantowi lub też dzwoniąc pod numer 997 lub 112.

        • Dzień Dziecka
          • Dzień Dziecka

          • Tradycyjnie już Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzimy poza naszą szkołą. Tym razem pojechaliśmy do gminnego kompleksu sportowego Orlik. Dzień był wyjątkowo ciepły i słoneczny, wymarzony na zabawy, gry i zawody na świeżym powietrzu.

            Uczniowie klas starszych rozgrywali zawody biegowe na dystansie 300 m. Wśród dziewcząt w kategorii klas IV-V zwyciężyła Izabela Potargowicz, II miejsce zajęła Klaudia Dziuda, a III Wanesa Potargowicz. Bieg rozgrywany przez dziewczęta z kl. VI i VII przyniósł zwycięstwo Julii Kowalczyk. Na drugim miejscu była Nadia Wojciechowska, na III Magdalena Prusinowska. Wśród chłopców z klas IV-V zwyciężył Michał Strzelecki, drugi był Mateusz Macha, a trzeci Adam Brzeziński. Starsi chłopcy w biegu na tym dystansie podzielili się następującymi miejscami: I Aleksander Kacprzyk, II Jakub Dziuda, III Kamil Napieracz. Zwycięzcy biegów stawali na podium i zostali udekorowani przez pana dyrektora medalami, otrzymali także upominki.

            Także najmłodsi uczniowie oraz przedszkolaki mieli swoje zawody sportowe. Rozgrywane klasami zabawy i gry wzbudziły wiele emocji. Było przy tym mnóstwo śmiechu i radości. Potem chłopcy rozegrali mecz piłki nożnej, w którym reprezentanci klas IV-V zwyciężyli kolegów z klasy VI i VII: wynikiem 7 do 3. Na zakończenie wszyscy otrzymali smaczne kiełbaski z bułką.

        • Konkurs recytatorski
          • Konkurs recytatorski

          • W piątek 1 czerwca 2018 roku odbył się ogłoszony przez bibliotekę szkolną konkurs recytatorski pt. „Wiosna w poezji”.

            Do konkursu zgłosiło się 8 uczniów z klas I - III. Recytatorska rywalizacja była zacięta i stała na bardzo wysokim poziomie. Uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach klasowych. Występ oceniało jury, które po wysłuchaniu wszystkich długo zastanawiało się nad werdyktem. Po burzliwych obradach wyłoniło laureatów. Pierwsze miejsce zajęła Karina Piórkowska ze szkoły w Woli Cyrusowej. Drugie miejsce ex-aequo – Maria Kmieciak ze szkoły w Kołacinie i Dawid Hojnacki ze szkoły w Woli Cyrusowej. Trzecie miejsce – Oliwia Kupińska i Julia Gonciarz ze szkoły w Kołacinie oraz Maja Bartczak ze szkoły w Woli Cyrusowej. Przyznano też dwa wyróżnienia: dla Zofii Goździńskiej i Oliwii Krakowiak.

        • ZBIÓRKA MAKULATURY
          • ZBIÓRKA MAKULATURY

          • ZBIÓRKA MAKULATURY

            W dniach 4 – 8 czerwca będzie zorganizowana w szkole zbiórka makulatury.
            Pieniądze uzyskane ze sprzedaży makulatury, podobnie jak w latach ubiegłych, pozostają w dyspozycji samorządów klasowych.

        • Wizyta w gospodarstwie rolnym
          • Wizyta w gospodarstwie rolnym

          • Uczniowie naszej szkoły to mieszkańcy wsi. Nie wszyscy jednak wiedzą na czym polega praca rolnika, ponieważ ich rodzice wykonują inne zawody. Dlatego udaliśmy się do gospodarstwa rolnego państwa Sławomira i Doroty Drożdżyków w Woli Cyrusowej. Pani Dorota Drożdżyk oprowadziła nas po swoim gospodarstwie. Mogliśmy również obejrzeć pasiekę, gdyż ich syn pan Marcin zajmuje się pszczelarstwem. Obejrzeliśmy wnętrze ula, każdy mógł też dotknąć miodowy plaster oraz zobaczyć strój pszczelarza. Oczywiście skosztowaliśmy też tegorocznego miodu. Pani Dorota jest nie tylko rolnikiem, ale angażuje się w pracę Koła Gospodyń Wiejskich w Woli Cyrusowej i jest jego przewodniczącą. Państwo Drożdżykowie mają już godnego następcę - wnuka Fabiana, który jest uczniem naszej szkoły i już teraz jego wymarzonym zawodem jest praca w gospodarstwie rolnym. Na zakończenie wizyty czekała na nas niespodzianka - pyszny poczęstunek przygotowany przez panie z KGW w Woli Cyrusowej. Bardzo dziękujemy za gościnę.

        • Dzień Mamy i Taty
          • Dzień Mamy i Taty

          • W dniu 25 maja obchodziliśmy w naszej szkole uroczystość Dnia Mamy i Taty. O godzinie dziesiątej w sali gimnastycznej zebrali się zaproszeni rodzice. Na początku akademii dzieci z klas I-III deklamowały wiersze, śpiewały piosenki i składały życzenia swoim mamom i tatom. Uczniowie kl. III zaprezentowali zabawne przedstawienie, w którym ukazały codzienny trud rodziców o dobre wychowanie swoich dzieci.

            Na zakończenie części artystycznej mamusie i tatusiowie otrzymali od swoich pociech laurki z życzeniami i podarunki, tym cenniejsze, że wykonane samodzielnie przez dzieci. Po części artystycznej rodzice mogli wykazać się swoimi umiejętnościami w przygotowanych dla nich konkursach. W jednym z nich mamusie musiały rozpoznać się na portretach namalowanych przez swoje pociechy.

            Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek.

        • Warsztaty plastyczne
          • Warsztaty plastyczne

          • 23 maja 2018r. przedszkolaki z zerówki i uczniowie klasy I i II, brały udział w warsztatach prowadzonych przez panią Małgorzatę Dettlaff, natomiast klasa III w tych samych warsztatach uczestniczyła dzień później. Uczniowie ćwiczyli motorykę małą i rękę.

            Zajęcia te zorganizowane zostały z okazji Dnia Rodziny, który odbył się w naszej szkole 25 maja 2018 r. Dzieci przygotowały prezenty dla mam i tatusiów. Mimo że uczniowie musieli radzić sobie z szyciem i malowaniem specjalnymi mazakami na materiale, prace wyszły bardzo pomysłowe i ładne. Mamy otrzymały torby na zakupy, a tatusiowie breloczki.

        • „Raz na ludowo”
          • „Raz na ludowo”

          • Z okazji Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną 18 maja odbyły się w Brzezinach uroczystości z nim związane. Jedną z atrakcji był festiwal piosenki dla dzieci „Raz na ludowo”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z Oddziału przedszkolnego (Filia w Woli Cyrusowej): Aleksandra Hojnacka, Martyna Dąbrowska i Fabian Drożdżyk, zaś w kategorii kl. I-III uczniowie klasy trzeciej: Maja Płóciennik, Dawid Świderek, Dawid Hojnacki i Bartosz Kaźmierczak. Dopingowali nas uczniowie klasy VI ze Szkoły Podstawowej z Kołacina z wychowawczynią p. Beatą Michalak. Dzieci z Oddziału przedszkolnego zajęły drugie miejsce w swojej grupie wiekowej z piosenką „Mam chusteczkę haftowaną”, zaś uczniowie klasy trzeciej z piosenką „Poszła Karolinka” otrzymali wyróżnienie. Gratulujemy!

        • Spotkanie z Kaliną Jerzykowską
          • Spotkanie z Kaliną Jerzykowską

          • 15 maja uczniowie klas V-VII wybrali się do Gminnej Biblioteki Publicznej w Dmosinie na spotkanie z pisarką, Kaliną Jerzykowską. Spotkanie zostało zorganizowane przez bibliotekę w Dmosinie oraz bibliotekę Szkoły Podstawowej w Kołacinie.

            Pisarka okazała się bardzo otwartą i dowcipną osobą, oczarowała nas swoją erudycją i poczuciem humoru. Pani Kalina jest z wykształcenia polonistką i teatrologiem. Przez wiele lat pracowała jako dziennikarka w Radio Łódź i „Gazecie Wyborczej” w Łodzi, a pierwszą książkę wydała w 2000 roku. Pisze wiersze, powieści, piosenki, sztuki i scenariusze teatralne. Jak się dowiedzieliśmy, pani Kalina jest także Kawalerem Orderu Uśmiechu – przypomnijmy, że jest to międzynarodowe odznaczenie nadawane za działania przynoszące dzieciom radość.

            Podczas spotkania autorka opowiadała nam o pracy w radiu oraz o tym, jak to się stało, że została pisarką. Pytaliśmy, skąd czerpie pomysły do swoich utworów i o czym najbardziej lubi pisać. Później pisarka przedstawiła niektóre ze swoich książek. Szczególnie zaintrygowały nas dwa tytuły: „Dwórki królowej Bony” - romans awanturniczy z historią w tle, adresowany do nastolatek oraz „Ciocia Rose i Złote Żołędzie” – horror dla młodych czytelników z niemałą dawką humoru, jedna z trzech części „Upiornych przygód Koszmariusza i Horroraty”.

            Na zakończenie spotkania podziękowaliśmy pisarce za to niezwykłe spotkanie, a niektórzy z nas zakupili książkę, w której autorka złożyła pamiątkową dedykację.

        • Nasi laureaci
          • Nasi laureaci

          • W Szkole Podstawowej nr 1 w Brzezinach odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego ”Cztery pory roku - Wiosna w poezji”. Naszą szkołę reprezentowali: Dawid Hojnacki i Maja Bartczak z klasy III oraz Karina Piórkowska z klasy I. Karina Piórkowska zdobyła nagrodę specjalną. Życzymy naszym artystom dalszych sukcesów!

        • „Przyłapani na czytaniu”
          • „Przyłapani na czytaniu”

          • W kwietniu nasza biblioteka ogłosiła konkurs fotograficzny pt. „Przyłapani na czytaniu”. Jego celem była popularyzacja czytelnictwa jako formy spędzania wolnego czasu oraz rozwijanie talentów artystycznych. Tematem zdjęć miała być, zgodnie z tytułem, osoba „przyłapana” na czytaniu w rozmaitych miejscach, np. w szkole, na placu zabaw, w autobusie czy plenerze. Uczniowie z klas IV-VII, do których adresowany był konkurs, wykazali się niezwykłą pomysłowością i talentem fotograficznym. Spośród 16 prac, które wpłynęły na konkurs, bardzo trudno było wyłonić zwycięzców. Po długiej naradzie jury wydało werdykt: I miejsce Martyna Nowakowska kl. VII, II miejsce: Michał Strzelecki kl. V i Jan Nockowski kl. VI, III miejsce: Adam Nockowski kl. IV, Mikołaj Głowacki kl. V, Julia Płóciennik kl. VI. Laureaci otrzymali karty podarunkowe do Empiku, a wszyscy uczestnicy konkursu pamiątkowe kubki.